LIGA EUROPA: Chelsea – Steaua 3-1!

Apropo.ro / 14.03.2013, 22:47
LIGA EUROPA: Chelsea - Steaua 3-1!
Echipa engleză CHELSEA Londra a înscris trei goluri împotriva Steaua prin jucătorii Mata, Terry și Torres. Steaua este eliminată din Liga Europa.

În minutul 34  a fost GOL pentru Chelsea! Spaniolul Mata deschide scorul dupa pasa lui Ramires! Steliștii au primit primul gol în partida pentru manșa secundă a optimilor de finală ale Ligii Europa.

Deși joacă pe teren propriu, englezii aud fluierături atunci când sunt în atac. Fanii Stelei sunt mult mai zgomotoși decât suporterii londonezi.

Englezii au preluat controlul meciului și atacă poarta steliștilor.

În minutul 44: Adi Popa blochează bine și pleacă spre poartă, dar este blocat în ultima clipă. Ocazie mare Steaua!

În minutul 45 Chiricheș egalează cu un șut din apropiere, după al treilea corner executat de Bourceanu.

Terry readuce avantajul cu o lovitură de cap de lângă Tănase în minutul 58. Chelsea – Steaua scor 2-1

Torres primește in careu și șutează la colâul lung! Chelsea – Steaua 3-1 în minutul 71

FINAL DE MECI! Steaua este eliminata din Europa dupa înfrangerea cu 3-1 de la Londra

Echipele de start, confirmate de UEFA:

CHELSEA: Cech – Azpilicueta, Terry, David Luiz, A. Cole – Ramires, Obi Mikel – Mata, Hazard, Oscar – Torres

Rezerve: Turnbull, Ferreira, Cahill, Betrand, Lampard, Benayoun, Moses

Antrenor: Rafa Benitez

STEAUA: Tătărușanu – Râpă, Chiricheș, Szukala, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Adi Popa, Chipciu, Tănase – Rusescu

Rezerve: Stanca, Gardoș, Filip, Prepeliță, Iancu, Tatu, Rocha

Antrenor: Laurențiu Reghecampf