Liga Europa: Steaua a învins, cu scorul de 2-1, echipa Molde FK

De: Marian Andrei / 09.11.2012, 09:51
Steaua București a învins aseară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa norvegiană Molde FK, într-un meci din etapa a patra a Ligii Europa și și-a consolidat poziția de lider în grupa E a competiției.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Chipciu ’21 și Latovlevici ’37. Pentru Molde a înscris Chima, în minutul 56.

În minutul 21, Chipciu a deschis scorul cu un șut de la aproximativ 12 metri, după o pasă de la Tănase;

În minutul 37,  Latovlevici a mărit avantajul cu un șut în diagonală, după o pasă de la același Tănase;

Gazdele au redus diferența în minutul 56, cînd Chima a înscris cu un șut pe jos, la colțul lung.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Ungaria, formată din Istvan Vad (central), Vencel Tóth, Istvan Albert (asistenți), Tamás Bognar, Mihaly Fabian (asistenți suplimentari) și Zsolt Attila Szpisjak (rezervă).