Liverpool si Chelsea, eliminate din Cupa Ligii (Sport.ro)

Apropo.ro / 13.11.2008, 08:01
Liverpool a primit o lectie de fotbal de la Tottenham, scrie Sport.ro

Tottenham, detinatoarea titlului, a deschis scorul in minutul 38 prin Pavlyuchenko. Campbell a marcat o dubla in minutele 42 si 45, iar Tottenham a intrat la pauza cu 3-0.

Rafa si-a pus la punct jucatorii in vestiar, iar ei au intrat mult mai motivati in a doua repriza. Plessis a redus din diferenta pentru Liverpool, in minutul 49, dar euforia cormoranilor a durat 3 minute, cand Pavlyuchenko a mai inscris o data, pentru 4-1. Tabela a fost inchisa de Hyypia in minutul 64, iar Liverpool a pierdut cu 4-2 si este eliminata din Cupa Ligii Angliei.

Chelsea a condus din minutul 27 prin golul lui Drogba, dar s-a vazut egalata in repriza a doua, dupa reusita lui Akinbiyi din minutul 69. Meciul s-a dus pana la loviturile de departajare, unde Chelsea a pierdut cu 5-4.e

Mai multe despre meciurile din Cupa Ligii Angliei, pe Sport.ro.