Luxatie (Prosport)

Apropo.ro / 12.01.2009, 09:03
Mutu s-a reaccidentat la cot, ieri, in partida cu Lecce, informeaza Prosport

Mutu s-a reaccidentat la cot, ieri, in partida cu Lecce.

Toata lumea prezenta pe „Artemio Franchi“ la prima aparitie in 2009 a Fiorentinei astepta un succes lejer in fata codasei Leccce si golul 100 in fotbalul italian pentru Adrian Mutu.

La capatul celor 90 de minute, tabela a indicat un 2-1 meritat pentru oaspeti, iar Adi Mutu a luat-o de la capat cu cosmarurile accidentarilor, dupa cele care l-au marcat anul trecut. In minutul 52 al jocului, in urma unui duel aerian cu portarul Benussi, Mutu a cazut rau, pe bratul stang, la care a avut deja serioase probleme toamna trecuta, si a parasit terenul de joc pe targa.

Primele examene efectuate la doua ore dupa meci indica o luxatie, ceea ce ar insemna maximum trei saptamani de absenta si implicit ar creste mult sansele ca Adrian sa fie prezent la amicalul cu Croatia, din februarie.