Manchester-Arsenal, a doua semifinala! (Prosport)

Apropo.ro / 15.04.2009, 23:49
Manchester United si Arsenal Londra s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce au invins pe FC Porto, respectiv Villareal, scrie Prosport

Echipa Manchester United s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a trecut, cu scorul general de 3-2, de formatia FC Porto, fundasul Cristian Sapunaru fiind titular la portughezi in partida retur din sferturi, disputata pe teren propriu.

Cele doua echipe au incheiat la egalitate meciul tur, scor 2-2, in timp ce in retur Manchester United a castigat, miercuri, cu scorul de 1-0, printr-un gol inscris de Cristiano Ronaldo, in minutul 6.

Echipa engleza Arsenal Londra s-a calificat, miercuri, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul general de 4-1, formatia spaniola Villarreal, in sferturile de finala ale competitiei.

In tur, scorul a fost egal 1-1.

Miercuri, golurile au fost marcate de Theo Walcott, in minutul 10, Emanuel Adebayor, in minutul 60 si Robin Van Persie, in minutul 69 (penalty).