Marica a marcat pentru VfB Stuttgart

Apropo.ro / 28.11.2007, 12:28
Atacantul Ciprian Marica a marcat primul gol pentru VfB Stuttgart în Liga Campionilor și a adus victoria echipei germane, scor 3-2 (1-1), în partida disputata, marți, pe teren propriu, cu formația scoțiana Glasgow Rangers, în etapa a V-a a grupei E.

Marica a fost integralist și a înscris golul victoriei, în minutul 85. Celelalte goluri ale învingatorilor au fost marcate de Cacau ’45+2 și Pardo ’62, în timp ce pentru scoțieni au înscris Adam ’27 și B. Ferguson ’70. VfB Stuttgart se afla la primele puncte în actuala ediție a Ligii Campionilor, dar nu mai are nicio șansa de calificare nici macar în Cupa UEFA.

În celalalt meci al grupei E, echipa spaniola FC Barcelona a terminat la egalitate, în deplasare, scor 2-2 (1-1), cu formația franceza Olympique Lyon și s-a calificat în optimile de finala. Golurile Barcelonei au fost marcate de Iniesta ‘3 și Messi ’58 din penalti, în timp ce pentru Lyon a înscris Juninho, în minutele 7 și 80 din penalti.

Clasamentul grupei E este urmatorul: 1. FC Barcelona 11 puncte, 2. Glasgow Rangers 7 p, 3. Olympique Lyon 7 p, 4. VfB Stuttgart 3 p.

Partidele din ultima etapa se vor disputa la 12 decembrie dupa urmatorul program: Glasgow Rangers – Olympique Lyon și FC Barcelona – VfB Stuttgart.