Marica a marcat pentru VfB Stuttgart in Cupa UEFA (Mediafax)

Apropo.ro / 19.12.2008, 12:49
Atacantul Ciprian Marica a marcat un gol in meciul pe care formatia sa, VfB Stuttgart, l-a castigat, scrie Mediafax.

Atacantul Ciprian Marica a marcat un gol in meciul pe care formatia sa, VfB Stuttgart, l-a castigat, cu scorul de 3-0, in fata echipei belgiene Standard Liege, antrenata de Ladislau Boloni, in ultima etapa a grupei C a Cupei UEFA.

Marica a fost titular si a marcat in minutul 72. Celelalte doua goluri au fost inscrise de Khedira ‘5 si Hilbert ’49.

In celalalt meci al grupei, echipa italiana Sampdoria Genova a invins, cu scorul de 1-0, formatia spaniola FC Sevilla. Unicul gol al meciului a fost marcat de Bottinelli, in minutul 74.

Echipele VFB Stuttgart si Sampdoria Genova s-au calificat in 16-imi, in timp ce Standard Liege isi asigurase deja accederea in aceasta faza a competitiei.