Meciul Dinamo – Slovan a fost intrerupt de suporterii cainilor

Apropo.ro / 20.08.2009, 19:11
Meciul Dinamo - Slovan a fost intrerupt de suporterii cainilor
Suporterii dinamovisti au intrat pe teren in minutul 86, la scorul de 0-2. Arbitrul a intrerupt meciul.

Incidentele pe stadionul din "Stefan cel Mare" au inceput in minutul 84, cand un suporter al "cainilor" a patruns pe gazon si a smuls un fanion de la coltul terenului.

Stewarzii au intervenit prompt si l-au imobilizat, fapt ce a starnit furia ultrasilor din "Groapa".

Acestia au rupt gardul din dreptul peluzei "Catalin Haldan", iar arbitrul a decis sa opreasca partida considerand ca siguranta jucatorilor este pusa in pericol.

Cel mai probabil Dinamo va fi sanctionata drastic de UEFA, stiut fiind faptul ca forul continental nu tolereaza actele de huliganism.

"Cainii" ar putea pierde partida la "masa verde", dar risca si excluderea pentru o anumita perioada din cupele europene.