Mutu a fost bun în meciul cu Lazio, dar degeaba

De: Dragos Tanase / 10.02.2012, 09:59
Atacantul echipei Cesena, Adrian Mutu, a înscris un gol și a obținut un penalti în meciul disputat pe terenul echipei Lazio Roma, joi seară, însă echipa sa a pierdut partida, scor 2-3, după ce a condus chiar cu 2-0, iar Lazio a jucat în 10 oameni.

Mutu, integralist la Cesena, a marcat în minutul 13, iar în minutul 32 a fost faultat în careu de Konko, ceea ce a atras eliminarea jucătorului de la Lazio și acordarea unui penalti pentru oaspeți, lovitura de la 11 metri fiind transformată de Iaquinta. Adi Mutu a primit un cartonaș galben, în minutul 73.

Pentru Lazio Roma au înscris Hernanes ’52, Lulici ’60 și Kozak ’63, iar fundașul Ștefan Radu a lipsit din lotul echipei Lazio, acest meci contând pentru etapa a XXIII-a a campionatului Italiei.

Adrian Mutu a fost transferat la Cesena, în iunie 2011, de la Fiorentina, dar nu a putut s-o ajute foarte mult, pentru că echipa sa de acum este încă în zona retrogradării.