Mutu a marcat doua goluri pentru Fiorentina

Apropo.ro / 14.01.2008, 10:19
Mutu a marcat golurile Fiorentinei in meciul cu Parma, in timp ce Chivu a dat o pasa de gol la partida castigata de Internazionale la Siena

Atacantul Adrian Mutu a marcat golurile echipei Fiorentina in meciul cu Parma, scor 2-1, in timp ce fundasul Cristian Chivu a dat o pasa de gol la partida castigata de Internazionale Milano, cu scorul de 3-2, in fata formatiei Siena, la care Paul Codrea a fost titular.

Mutu a marcat in minutul 43, cu capul, mingea fiind deviata de fundasul Morrone al fostei sale formatii, FC Parma. Dupa ce a marcat, Mutu le-a facut semn suporterilor Parmei sa taca.

Al doilea gol al lui Adrian Mutu a fost marcat in minutul 85, din penalti.

Golul formatiei FC Parma a fost marcat de Coly, in minutul 24.

Cristian Chivu a dat o pasa de gol pentru Ibrahimovici, la golul de 3-1 al echipei Internazionale, din minutul 52. Fundasul roman a primit un cartonas galben in minutul 82.

Pentru Internazionale au mai marcat tot Ibrahimovici, ’26 (penalti) si Cambiasso ’45+1.

Siena a punctat prin autogolul lui Cordoba, din minutul 31 si prin Forestieri, in minutul 90+2. La Siena, Paul Codrea a fost titular si a evoluat pana in minutul 75.