Mutu, in echipa etapei in Italia! (Sport.ro)

Apropo.ro / 03.02.2009, 13:07
Adrian Mutu a fost inclus de site-ul goal.com in echipa etapei a XXII-a din Serie A, scrie Sport.ro.

A trebuit sa astepte 24 de ore pentru a putea reveni pe teren si a demonstra ca este un mare jucator. A inscris doua goluri care au adus trei puncte Fiorentinei", a scris goal.com.

Atacantul Adrian Mutu, revenit pe teren dupa o pauza de trei saptamani, a marcat doua din golurile formatiei Fiorentina in meciul castigat, luni, in deplasare, in fata formatiei Bologna, scor 3-1, in etapa a XXII-a a campionatului Italiei. Mutu a ajuns astfel la 101 goluri pentru formatii italiene.

Jucatorul roman, care a fost titular fiind inlocuit in minutul 89, a marcat in minutul 6 si 16. Celalalt gol a fost inscris de Gilardino ’90+2. Pentru Bologna a inscris Mingazzini ’52.

Echipa etapei a XXII-a din Serie A publicata de site-ul goal.com este urmatoarea:

Sereni (AC Torino) – Criscito (Genoa), Burdisso (Internazionale Milano), Rigoni (Chievo Verona) – Beckham (AC Milan), Pizarro (AS Roma), Biondini (Cagliari), Guarente (Atalanta Bergamo) – Quagliarella (Udinese), Jeda (Cagliari), Mutu (AC Fiorentina).

Mai multe detalii despre includerea lui Mutu in echipa etapei a 22-a din Serie A, pe Sport.ro.

Sursa foto: MediafaxFoto