Mutu marcheaza in UEFA

De: Mirel Mircea / 15.02.2008, 10:12

Adrian Mutu face furori si in Europa. Atacantul roman a marcat in minutul 16 si a adus victoria Fiorentinei in deplasarea de la Rosenborg, in prima mansa a 16-imilor de finala ale Cupei UEFA.

Cu cateva zile inaintea partidei dintre Rosenborg Trondheim si Fiorentina, antrenorul norvegienilor declarase ca cel mai mult se teme de Adrian Mutu si ca va lua masuri speciale impotriva lui. Din pacate pentru norvegian, de ce s-a temut nu a scapat.

Returul va avea loc la 21 februarie.

Iata si celelalte rezultate inregistrate aseara in prima mansa a 16-imilor de finala ale Cupei UEFA:

Aberdeen – Bayern Munchen 2-2. Au marcat: Josh Walker ’24, Sone Aluko ’41 / Klose ’29, Ham. Altintop ’55

FC Zurich – SV Hamburg 1-3. Au marcat: Hassli ’88 / Jarolim ’49, Olic ’68, Trochowski ’77

Slavia Praga – Tottenham 1-2. Au marcat: Strihavka ’69 / Berbatov ‘5, Keane ’30

Bolton – Atletico Madrid 1-0. A marcat: Diouf ’74

Benfica Lisabona – FC Nurnberg 1-0. A marcat: Makukula ’43