Nu-i asa ca asta ti se intampla si tie?

Apropo.ro / 22.03.2011, 15:51
Va prezentam 16 legi nescrise care se incadreaza cu siguranta in Legile lui Murphy.

Legea mecanicii – Imediat dupa ce ti se
murdaresc mainile de vaselina, o sa inceapa sa te manance si
nasul.

Legea gravitatiei – Orice surub, cui sau
unealta, atunci cand va scapa pe jos, se va rostogoli pana in cel
mai inacesibil loc.

Legea probabilitatii – Probabilitatea de a fi
vazut este direct proportionala cu gestul
penibil pe care il faci
.

Legea numarului aleator – Daca formezi un numar
gresit, n-o sa sune niciodata ocupat si o sa raspunda cineva
imediat.

Legea alibi-ului – Daca ii spui sefului ca ai
intarziat la birou pentru ca ai avut pana, dimineata urmatoare o sa
ai pana.

Legea variatiei – Daca esti in
trafic
si schimbi benzile de mers, cea de pe care
te-ai mutat o sa mearga mai repede decat cea pe care te afli.

Legea baii – Atunci cand esti cufundat cu tot
corpul in apa, o sa sune telefonul.

Legea intalnirilor neprevazute – Probabilitatea
de a intalni pe cineva cunoscut creste dramatic atunci cand esti cu
cineva alaturi de care nu vrei sa fii vazut.

Legea rezultatului – Atunci cand vrei sa
demonstrezi cuiva ca un aparat nu merge, o sa mearga.

Legea biomecanicii – Nivelul mancarimii este
invers proportional cu posibilitatea de a ajunge la locul de
scarpinat.

Legea teatrului/cinematografului – De fiecare
data, oamenii care au locurile cele mai departate de scara vor
ajunge ultimii si vor fi cei care se vor ridica de cateva ori
pentru a merge sa-si ia mancare, bautura sau la toaleta si care vor
pleca inainte ca spectacolul sa se termine. Cei care stau langa
punctele de acces vin devreme, nu se misca deloc, au picioare lungi
sau burta si stau pana la finalul spectacolului si poate chiar mai
mult.

Legea cafelei – Deindata ce te-ai asesat in
fata unei
cesti calde de cafea
, seful tau te va ruga sa
faci ceva care va dura pana cand cafeaua se va raci.

Legea vestiarului – Daca intr-un vestiar se
afla doar doi oameni, ei vor avea dulapurile adiacente.

Legea argumentului logic – Totul e posibil daca
nu stii despre ce vorbesti.

Legea stategiei de marketing – Deindata ce
gasesti un produs care intr-adevar iti place, va fi oprita
productia.

Legea doctorilor – Daca nu te simti bine,

fa o programare la medic
si o sa vezi ca pana vei
ajunge la doctor, deja o sa te simti mai bine. Nu face programare
si o sa ramai bolnav