Otelul – FC Brasov 2-1! „Stegarii” au iesit din zodia egalului!(Prosport)

Apropo.ro / 16.11.2008, 15:59
Otelul - FC Brasov 2-1!
Prima repriza a partidei de la Galati a inceput incrancenat, cu un usor forcing al otelarilor, scrie Prosport.

Prima repriza a partidei de la Galati a inceput incrancenat, cu un usor forcing al otelarilor, dupa care timp de 20 de minute s-a jucat doar la centrul terenului.

Dedu a spart monotonia si a deschis balul cu o reluare simpla, la coltul lung, din 6 metri (21).

Din acel moment jocul a devenit cursiv, ocaziile de gol alternand la cele doua porti.

Si tocmai cand brasovenii lasau impresia ca stapanesc jocul, Viglianti scote din "joben" o executie de zile mari, lob peste Stelea, de la 20 de metri.

1-1 la pauza si se profileaza cel de-al optulea rezultat de egalitate pentru trupa lui Razvan Lucescu.