Pandurii au stins Farul

Apropo.ro / 25.03.2008, 11:09

In ultima partida a etapei, Farul a pierdut meciul disputat pe teren propriu cu scorul de 1-2, in fata celor de la Pandurii Tg-Jiu, care sunt la cea de-a treia victorie consecutiva.

Aceasta victorie plaseaza echipa gorjeana deasupra liniei ce desemneaza echipele care vor retograda la finalul sezonului.

Golurile partidei au fost inscrise de Alexandru Piturca in minutul 15, respectiv Ilie Iordache in minutul 80, din penalti, pentru gorjeni, iar pentru "marinari" a inscris Marius Nae in minutul 17.

Farul Constanta: 30. Vlas – 21. Bacila, 3. I. Barbu, 5. Schiopu, 27. Maxim – 22. Mendy (18. Soare ’83), 23. Patrascu (19. Ben Teekloh ’46), 14. Voiculet, 25. M. Nae – 26. Chico, 15. Nanu (28. Gosici ’65).
Antrenor: Ion Marin.

Pandurii Targu Jiu: 80. Mingote – 14. Popete, 3. A. Rus, 4. Chibulcutean, 25. Djapka – 11. Orac (18. Stromajer ’62), 21. Fl. Stanga, 17. Vancea (9. Adr. Popescu ’46), 5. Pacurar (16. Adr. Rusu ’72), 30. I. Iordache – 28. Al. Piturca.