Pandurii Târgu Jiu – Steaua București, scor 0-0

Apropo.ro / 19.11.2006, 16:26
Pandurii Târgu Jiu - Steaua București, scor 0-0
Echipa Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, sâmbata, pe teren propriu, în compania formației Steaua București, în cadrul etapei a XVI-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX. În minutul 57, Dorin Goian (Steaua) îl faulteaza dur pe

În minutul 57, Dorin Goian (Steaua) îl faulteaza dur pe Sorin Vintilescu, la circa 22 de metri, și vede, direct, cartonașul roșu. Mai mulți jucatori steliști au protestat la decizia arbitrului Cristian Balaj.

În minutul 66, și echipa Pandurii ramâne în zece jucatori, dupa ce Ionuț Dragomir primește al doilea cartonaș galben, deoarece l-a împins ușor pe Nicolae Dica.

Pandurii: 1. Guso – 2. Mândrean, 4. Chibulcutean, 3. A. Rus, 7. I. Dragomir – 6. Vatavu, 10. Vranjkovici, 21. Fl.Stânga (14. Popete ’81), 9. Adr. Popescu (16. Bogoi ’88) – 30. Iordache, 19. Vintilescu (11. Orac ’63). Antrenor: Eugen Neagoe.

Steaua: 12. Cernea – 27. Stancu, 3. Goian, 24. Ghionea, 14. Cristocea (7. Oprița ’46) – 16. Nicolița (9. V. Badea ’75), 28. G.Coman, 22. Paraschiv, 20. Lovin (6. Radoi ’65) – 10. N.Dica, 21. Thereau. Antrenor: Cosmin Olaroiu.

Cartonașe galbene: I. Dragomir ’57, ’66, A. Rus ’71, Guso ’82, Iordache ’84 / Oprița ’66, Paraschiv ’83

Cartonașe roșii: I. Dragomir ’66 / Goian ’57

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Eduard Dumitrescu și Nicolae Megheșan. Rezerva a fost Aurelian Simion.

Observatorii partidei au fost Romeo Pașcu și Nicolae Grigorescu.

La meci au asistat aproximativ 10.000 de spectatori.

Patronul stelist Gigi Becali a sosit la Târgu Jiu în cursul dimineții, cu un elicopter.