Petrescu: „Suntem echipa sezonului!” (Sport.ro)

Apropo.ro / 17.11.2008, 09:09
Petrescu:
Dan Petrescu si-a laudat jucatorii pentru performanta de a ajunge pe primul loc, scrie Sport.ro.

"Eu cred ca toata lumea ne-a bagat in seama, Dinamo a tratat meciul foarte serios, cei de la timisoara, au zis ca astazi va fi un meci greu cu Urziceniul. In primele 25-30 de minute nu am jucat ce trebuie si la pauza am avut o discutie aspra cu jucatorii pentru ca erau moi. Dupa pauza am iesit mult mai determinati si puteam pe final sa marcam mai multe goluri dar si Dinamo putea egala. Ne bucuram si noi o saptamana pentru ca va fi un meci greu la Timisoara. E o bucurie a noastra sa fim acolo in fata pentru ca am avut un an senzational, am ajuns in UEFA, in finala Cupei. Aceasta echipa merita sa fie formatia sezonului indiferent ce se va intampla in ultimele 2 meciuri." a spus Dan Petrescu.

Mai multe despre declaratia lui Dan Petrescu, pe Sport.ro.