Poli Timișoara – CFR Cluj, scor 3-0

Apropo.ro / 12.03.2005, 15:55
Poli Timișoara - CFR Cluj, scor 3-0
Echipa Poli Timișoara a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formația CFR Cluj, într-un meci din etapa a XVI-a a Diviziei A, prima a returului, transmite corespondentul MEDIAFAX. Primul gol al echipei Poli Timișoara a fost înscris de Gigel Coman, în

Primul gol al echipei Poli Timișoara a fost înscris de Gigel Coman, în minutul 24. Viorel Moldovan a trimis mingea cu calcîiul pîna la Silvașan, care a centrat în careu, iar Coman a reluat în plasa, la colțul lung, de la opt metri.

Viorel Moldovan a înscris pentru 2-0, în minutul 54. Moldovan a reluat cu capul în plasa, de la 14 metri, un balon centrat de Romeo Stancu.

Pentru 3-0 a punctat Mircea Oprea, în minutul 89, cînd a reluat în plasa, din șase metri, o minge respinsa în fața de portarul clujenilor, Emil Ștef, dupa o centrare a lui Silviu Balace.

Poli Timișoara: 12. Popa – 10. Contra, 5. Fl. Batrînu, 23. Cînu, 17. Balace – 8. Caramarin, 21. R. Stancu, 16. Paleacu (11. Naidin ’85), 28. G. Coman – 20. Silvașan (13. M. Oprea ’77), 9. V. Moldovan (3. M. Rus ’66). Antrenor: Cosmin Olaroiu.

CFR Cluj: 1. Ștef – 30. Jula, 14. Aștilean, 25. Toma, 4. Panin, 16. R. Marginean (10. Fl. Dan ’70) – 17. Mijin (32. Cr. Turcu ’46), 11. Vasîe, 7. Oncica – 9. Ad. Anca,18. Bruncevici (5. Alickovici ’70). Antrenor: Aurel Șunda.

Cartonașe galbene: Paleacu ’21, R. Stancu ’80, F. Batrînu ’87 / R. Marginean ’30, Fl. Dan ’81.