Program Campionatul Mondial de fotbal 2014 Brazilia

Redacția / 16.05.2014, 15:45
A 20-a ediție a Campionatului Mondial de fotbal se va disputa în această vară, în Brazilia, cele 64 de meciuri urmând a avea loc în perioada 12 iunie - 13 iulie.

Iată mai jos programul meciurilor de la Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014.

Rezultatele de la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia le găsiți aici.

O reprezentare grafică a tabloului meciurilor poate fi văzută aici

Program Grupa A

Brazilia, Croația, Mexic, Camerun

12 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Brazilia – Croația

13 iunie, ora 19.00, Natal: Mexic – Camerun

17 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Brazilia – Mexic

19 iunie, ora 01.00, Manaus: Camerun – Croația

23 iunie, ora 23.00, Recife: Croația – Mexic

23 iunie, ora 23.00, Brasilia: Camerun – Brazilia

Program Grupa B

Spania, Olanda, Chile, Australia

13 iunie, ora 22.00, Salvador: Spania – Olanda

14 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Chile – Australia

18 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Australia – Olanda

18 iunie, ora 22.00, Rio de Janeiro: Spania – Chile

23 iunie, ora 19.00, Curitiba: Australia – Spania

23 iunie, ora 19.00, Sao Paulo: Olanda – Chile

Program Grupa C

Columbia, Grecia, Coasta de Fildeș, Japonia

14 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Columbia – Grecia

15 iunie, ora 04.00, Recife: Coasta de Fildeș – Japonia

19 iunie, ora 19.00, Brasilia: Columbia – Coasta de Fildeș

20 iunie, ora 01.00, Natal: Japonia – Grecia

24 iunie, ora 23.00, Cuiaba: Japonia – Columbia

24 iunie, ora 23.00, Fortaleza: Grecia – Coasta de Fildeș

Program Grupa D

Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

14 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Uruguay – Costa Rica

15 iunie, ora 01.00, Manaus: Anglia – Italia

19 iunie, ora 22.00, Sao Paulo: Uruguay – Anglia

20 iunie, ora 19.00, Recife: Italia – Costa Rica

24 iunie, ora 19.00, Natal: Italia – Uruguay

24 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Costa Rica – Anglia

Program Grupa E

Elveția, Ecuador, Franța, Honduras

15 iunie, ora 19.00, Brasilia: Elveția – Ecuador

15 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Franța – Honduras

20 iunie, ora 22.00, Salvador: Elveția – Franța

21 iunie, ora 01.00, Curitiba: Honduras – Ecuador

25 iunie, ora 23.00, Manaus: Honduras – Elveția

25 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: Ecuador – Franța

Program Grupa F

Argentina, Bosnia Herțegovina, Iran, Nigeria

16 iunie, ora 01.00, Rio de Janeiro: Argentina – Bosnia Herțegovina

16 iunie, ora 22.00, Curitiba: Iran – Nigeria

21 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Argentina – Iran

22 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Nigeria – Bosnia Herțegovina

25 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Nigeria – Argentina

25 iunie, ora 19.00, Salvador: Bosnia Herțegovina – Iran

Program Grupa G

Germania, Portugalia, Ghana, SUA

16 iunie, ora 19.00, Salvador: Germania – Portugalia

17 iunie, ora 01.00, Natal: Ghana – SUA

21 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Germania – Ghana

23 iunie, ora 01.00, Manaus: SUA – Portugalia

26 iunie, ora 19.00, Recife: SUA – Germania

26 iunie, ora 19.00, Brasilia: Portugalia – Ghana

Program Grupa H

Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

17 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Belgia – Algeria

18 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Rusia – Coreea de Sud

22 iunie, ora 19.00, Rio de Janeiro: Belgia – Rusia

22 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Coreea de Sud – Algeria

26 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Coreea de Sud – Belgia

26 iunie, ora 23.00, Curitiba: Algeria – Rusia

Program optimi Cupa Mondială 2014

1)    28 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Brazilia – Chile

2)    28 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: Columbia – Uruguay

3)    29 iunie, ora 19.00, Fortaleza: Olanda – Mexic

4)    29 iunie, ora 23.00, Recife: Costa Rica – Grecia

5)    30 iunie, ora 19.00, Brasilia: Franța – Nigeria

6)    30 iunie, ora 23.00, Porto Alegre: Germania – Algeria

7)    1 iulie, ora 19.00, Sao Paulo: Argentina – Elveția

8)    1 iulie, ora 23.00, Salvador: Belgia – SUA

Program sferturi de finală Cupa Mondială 2014

1)    4 iulie, ora 19.00, Rio de Janeiro: Franța – Germania

2)    4 iulie, ora 23.00, Fortaleza: Brazilia – Columbia

3)    5 iulie, ora 19.00, Brasilia: Argentina – Belgia

4)    5 iulie, ora 23.00, Salvador: Olanda – Costa Rica

Program semifinale Campionatul Mondial de Fotbal 2014

1)    8 iulie, ora 23.00, Belo Horizonte: Germania – Brazilia

2)    9 iulie, ora 23.00, Sao Paulo: Argentina – Olanda

Program finală Brazilia 2014

Finala mică

12 iulie, ora 23.00, Brasilia: Germania sau Brazilia – Argentina sau Olanda

Finala mare

13 iulie, ora 22.00, Rio de Janeiro: Germania sau Brazilia – Argentina sau Olanda

O reprezentare grafică a tabloului meciurilor poate fi văzută aici