Programul turului Ligii I, ediția 2014/2015

Redacția / 02.07.2014, 16:00
Programul turului Ligii I, ediția 2014/2015
Programul partidelor din turul campionatului, ediția 2014/2015 a Ligii I, stabilit, miercuri, la sediul LPF, este următorul:

Etapa I, 26 iulie

Rapid București – Steaua București

CS Universitatea Craiova – Pandurii Târgu Jiu

CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamț

ASA Târgu Mureș – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

Dinamo București – Oțelul Galați

FC Brașov – Petrolul Ploiești

FC Botoșani – Gaz Metan Mediaș

CSMS Iași – FC Viitorul

Etapa a II-a, 2 august

Steaua București – CS Universitatea Craiova

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Ceahlăul Piatra Neamț – ASA Târgu Mureș

Universitatea Cluj – Dinamo București

Astra Giurgiu – FC Brașov

Oțelul Galați – Concordia Chiajna

Petrolul Ploiești – FC Botoșani

Gaz Metan Mediaș – CSMS Iași

FC Viitorul – Rapid București

Etapa a III-a, 9 august

Rapid București – Gaz Metan Mediaș

CS Universitatea Craiova – FC Viitorul

CFR Cluj – Steaua București

Concordia Chiajna – Universitatea Cluj

Dinamo București – ASA Târgu Mureș

FC Brașov – Oțelul Galați

FC Botoșani – Astra Giurgiu

CSMS Iași – Petrolul Ploiești

Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a IV-a, 16 august

ASA Târgu Mureș – Concordia Chiajna

Steaua București – Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamț – Dinamo București

Universitatea Cluj – FC Brașov

Astra Giurgiu – CSMS Iași

Oțelul Galați – FC Botoșani

Petrolul Ploiești – Rapid București

Gaz Metan Mediaș – CS Universitatea Craiova

FC Viitorul – CFR Cluj

Etapa a V-a, 23 august

Rapid București – Astra Giurgiu

CS Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaș

Concordia Chiajna – Dinamo București

FC Brașov – ASA Târgu Mureș

FC Botoșani – Universitatea Cluj

CSMS Iași – Oțelul Galați

Steaua București – Ceahlăul Piatra Neamț

Pandurii Târgu Jiu – FC Viitorul

Etapa VI-a, 30 august

ASA Târgu Mureș – FC Botoșani

Dinamo București – FC Brașov

Ceahlăul Piatra Neamț – Concordia Chiajna

Universitatea Cluj – CSMS Iași

Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova

Oțelul Galați – Rapid București

Petrolul Ploiești – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaș – Pandurii Târgu Jiu

FC Viitorul – Steaua București

Etapa a VII-a, 13 septembrie

Rapid București – Universitatea Cluj

CS Universitatea Craiova – Oțelul Galați

CFR Cluj – Astra Giurgiu

FC Brașov – Concordia Chiajna

FC Botoșani – Dinamo București

CSMS Iași – ASA Târgu Mureș

Steaua București – Gaz Metan Mediaș

Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

FC Viitorul – Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

ASA Târgu Mureș – Rapid București

Concordia Chiajna – FC Botoșani

Dinamo București – CSMS Iași

Ceahlăul Piatra Neamț – FC Brașov

Universitatea Cluj – CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu – Pandurii Târgu Jiu

Oțelul Galați – CFR Cluj

Petrolul Ploiești – Steaua București

Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul

Etapa a IX-a, 27 septembrie

Rapid București – Dinamo București

CS Universitatea Craiova – ASA Târgu Mureș

CFR Cluj – Universitatea Cluj

FC Botoșani – FC Brașov

CSMS Iași – Concordia Chiajna

Steaua București – Astra Giurgiu

Pandurii Târgu Jiu – Oțelul Galați

Gaz Metan Mediaș – Ceahlăul Piatra Neamț

FC Viitorul – Petrolul Ploiești

Etapa a X-a, 4 octombrie

ASA Târgu Mureș – CFR Cluj

Concordia Chiajna – Rapid București

Dinamo București – CS Universitatea Craiova

FC Brașov – CSMS Iași

Ceahlăul Piatra Neamț – FC Botoșani

Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Astra Giurgiu – FC Viitorul

Oțelul Galați – Steaua București

Petrolul Ploiești – Gaz Metan Mediaș

Etapa a XI-a, 18 octombrie

Rapid București – FC Brașov

CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna

CFR Cluj – Dinamo București

CSMS Iași – FC Botoșani

Steaua București – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – ASA Târgu Mureș

Petrolul Ploiești – Ceahlăul Piatra Neamț

Gaz Metan Mediaș – Astra Giurgiu

FC Viitorul – Oțelul Galați

Etapa a XII-a, 25 octombrie

ASA Târgu Mureș – Steaua București

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Dinamo București – Pandurii Târgu Jiu

FC Brașov – CS Universitatea Craiova

FC Botoșani – Rapid București

Ceahlăul Piatra Neamț – CSMS Iași

Universitatea Cluj – FC Viitorul

Astra Giurgiu – Petrolul Ploiești

Oțelul Galați – Gaz Metan Mediaș

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

Rapid București – CSMS Iași

CS Universitatea Craiova – FC Botoșani

CFR Cluj – FC Brașov

Steaua București – Dinamo București

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamț

Petrolul Ploiești – Oțelul Galați

Gaz Metan Mediaș – Universitatea Cluj

FC Viitorul – ASA Târgu Mureș

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

Rapid București – Ceahlăul Piatra Neamț

ASA Târgu Mureș – Gaz Metan Mediaș

Concordia Chiajna – Steaua București

Dinamo București – FC Viitorul

FC Brașov – Pandurii Târgu Jiu

FC Botoșani – CFR Cluj

CSMS Iași – CS Universitatea Craiova

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești

Oțelul Galați – Astra Giurgiu

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

CS Universitatea Craiova – Rapid București

CFR Cluj – CSMS Iași

Steaua București – FC Brașov

Pandurii Târgu Jiu – FC Botoșani

Ceahlăul Piatra Neamț – Oțelul Galați

Astra Giurgiu – Universitatea Cluj

Petrolul Ploiești – ASA Târgu Mureș

Gaz Metan Mediaș – Dinamo București

FC Viitorul – Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

Rapid București – CFR Cluj

CS Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamț

ASA Târgu Mureș – Astra Giurgiu

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș

Dinamo București – Petrolul Ploiești

FC Brașov – FC Viitorul

FC Botoșani – Steaua București

CSMS Iași – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – Oțelul Galați

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

CFR Cluj – CS Universitatea Craiova

Steaua București – CSMS Iași

Pandurii Târgu Jiu – Rapid București

Ceahlăul Piatra Neamț – Universitatea Cluj

Astra Giurgiu – Dinamo București

Oțelul Galați – ASA Târgu Mureș

Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaș – FC Brașov

FC Viitorul – FC Botoșani.