Rapid a invins pe Otelul cu 1-0

Apropo.ro / 02.03.2008, 18:01
Rapid Bucuresti a invins azi, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Pierre Boya, in minutul 75. Camerunezul, lansat de Pancu, l-a driblat pe portarul Kolev si a inscris in poarta goala.

Jucatorul Otelului, Sergiu Brujan, a fost eliminat in minutul 79, dupa ce a primit al doilea cartonas galben pentru un fault asupra lui Pancu.

Arbitrul Ovidiu Hategan l-a eliminat si pe Gabriel Paraschiv in minutul 83, capitanul galatenilor primind al doilea cartonas galben dupa o intrare brutala la Nicole Grigore.