Rapid Bucuresti – FC Brasov, scor 3-1 (Mediafax)

Apropo.ro / 18.04.2009, 22:43
Rapid Bucuresti - FC Brasov, scor 3-1 (Mediafax)
Echipa Rapid Bucuresti a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formatia FC Brasov, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii I, scrie Mediafax.

Golurile au fost marcate de J. Spadacio ’20, St. Grigorie ’53 si Grigore ’90, pentru Rapid, in timp ce pentru FC Brasov a inscris Sburlea ’87.

Spadacio a deschis scorul pentru Rapid, dupa ce l-a invins pe portarul Dani Coman cu un sut din lovitura libera de la 23 de metri.

In minutul 53, J.P. Andrade l-a lansat in adancime pe Grigorie, rapidistul a preluat si l-a lobat pe portarul Dani Coman de la 16 metri, ridicand scorul la 2-0 pentru Rapid.

FC Brasov a redus din diferenta in minutul 87, cand Rui Duarte a centrat de pe partea dreapta si Sburlea a reluat balonul cu capul in plasa de la 5 metri.

Rapid a marcat din nou in minutul 90, prin Nicolae Grigore.

Mai multe detalii despre victoria Rapidului in fata echipei FC Brasov, pe Infosport.ro

Sursa foto: MediafaxFoto