Rapid – CS Otopeni: 3-0

Apropo.ro / 06.05.2009, 19:07
Rapid - CS Otopeni: 3-0
Hizo a "debutat" pentru a 5-a oara pe banca Rapidului, in meciul cu penultima clasata, CS Otopeni, scrie Mediafax.

Hizo a "debutat" pentru a 5-a oara pe banca Rapidului, in meciul cu penultima clasata, CS Otopeni.

Golurile victoriei gazdelor au fost marcat de Joao Paolo Andrade ’51, Lucian Raduta ’57 si Stefan Grigorie ’90.

Fundasul rapidist J. P. Andrade a trimis un sut puternic de la aproximativ 30 de metri, in minutul 51, care l-a surprins pe portarul formatiei din Otopeni, Cristian Munteanu, si a intrat in poarta.

In minutul 57, atacantul echipei FC Rapid, Lucian Raduta, a preluat pe piept la marginea careului de 16 metri al formatiei oaspete si a trimis un sut din voleu, care l-a lasat fara replica pe Munteanu.

In minutul 90, Grigorie duce scorul la 3-0 pentru Rapid, cu un sut fara preluare din interiorul careului echipei din Otopeni.

Sursa foto: MediafaxFoto