Rapid la cea de-a treia infrangere din acest retur, 0-1 cu FC Arges (Mediafax)

Apropo.ro / 21.04.2009, 21:27
Echipa Rapid a pierdut, marti, in deplasare, scor 0-1, partida cu FC Arges, contand pentru etapa a XXVI-a a Ligii I, suferind astfel cea de-a treia infrangere din acest retur de campionat, scrie Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost reusit de Iordache, in minutul 28. Bazzi a centrat de pe partea dreapta, portarul Marinescu a iesit gresit la minge, iar Iordache a inscris.

FC Arges a obtinut astfel, prima victorie pe teren propriu, dupa opt ani in fata echipei Rapid.

In minutul 47, Djalovici a fost faultat in careu de fundasul Lacusta, dar Spadacio a irosit lovitura de pedeapsa acordata de Cristian Balaj, trimitand peste poarta aparata de Bosneag.

Mai multe detalii despre infrangerea suferita de Rapid pe terenul celor de la FC Arges, pe Infosport.ro

Sursa foto: MediafaxFoto