Rapidul si-a luat avant in Cupa Romaniei cu viteza unui personal

Apropo.ro / 17.10.2008, 09:37
Rapid a castigat, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri, meciul impotriva Petrolului Ploiesti.

Rapid a castigat, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri, meciul impotriva Petrolului Ploiesti si a reusit calificarea in optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Djalovici ‘6 si Cesinha ’78, ‘120, in timp ce pentru ploiesteni au inscris Mutiu ’22 si Tincu ’83 din penalti.

Fanii Rapidului au prostestat din nou fata de jocul echipei si au afisat un banner pe care era scris: "Va obligam sa castigati altfel aici nu mai jucati".

Rapid se alatura in optimi formatiilor CFR Cluj, Otelul Galati, Universitatea Craiova, CS Otopeni, FC Botosani, Dinamo Bucuresti, Sportul Studentesc, FC Timisoara, Gloria Bistrita, Pandurii Targu Jiu, Unirea Urziceni, FC Brasov, International Curtea de Arges si Dunarea Galati.

Meciul FC Vaslui – Poli Iasi, ultimul din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, se va disputa la 29 octombrie.

Spune aici daca tu crezi ca echipa giulesteana a iesit din criza dupa victoria de aseara

Imagine: Mediafax Foto