Rednic: Nu am vrut sa am soarta lui Andone

Apropo.ro / 31.08.2008, 12:33
Dinamo Bucuresti a invins cu scorul de 1-0 formatia Universitatea Craiova, in etapa a VI-a a Ligii I

Echipa Dinamo Bucuresti a invins, ieri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Universitatea Craiova, intr-un meci din etapa a VI-a a Ligii I.

Golul a fost inscris in minutul 52, de catre Marius Niculae.

Arbitrul Mugurel Draganescu i-a eliminat, in minutul 54, pe Mitchell si Julio Cesar, dupa o incaierare in careul dinamovistilor. Ei au fost urmati, in minutul 71, de Ropotan, eliminat pentru un fault asupra lui Firtulescu.

Antrenorul dinamovist, Mircea Rednic, a declarat ca la pauza meciului a decis sa riste introducandu-i in teren pe Marius Niculae si Adrian Cristea, de teama ca ar fi putut avea soarta lui Ioan Andone, care ar urma sa fie demis de la CFR Cluj.