Rezultatele echipelor romanesti in Europa League

Apropo.ro / 20.08.2009, 23:11
Steaua, FC Vaslui si CFR Cluj au obtinut rezultate bune, in timp ce Dinamo este aproape exclusa din Europa League.

FK Sarajevo – CFR Cluj :1-1

CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susținut, joi, în deplasare, în compania formației FK Sarajevo, contând pentru prima manșă a play-off-ului Ligii Europa.

Golurile au fost marcate de Ricardo Dani in minutul 19, si de Hadzic in minutul 77.

FC Vaslui – AEK Atena: 2-1

Echipa FC Vaslui a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia AEK Atena, in prima mansa a play-off-ului Ligii Europa.

Golurile echipei FC Vaslui au fost marcate de Wesley , in minutele 29 si 83 (penalti), in timp ce pentru AEK Atena a punctat Blanco Ismael, in minutul 68.

Steaua – Saint Patrick’s: 3-0

Echipa Steaua Bucuresti a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul 3-0 (0-0), formatia irlandeza Saint Patrick’s Athletic, in prima mansa a play-off-ului Ligii Europa.

Golurile au fost marcate de Nicolita ’56 si B. Stancu ’65 si ’79.

Dinamo – Slovan Liberec: 0-2

Arbitrul austriac Thomas Einwaller a decis intreruperea meciului Dinamo – Slovan Liberec in minutul 88, dupa ce suporterii de la Peluza Catalin Haldan au patruns pe pista de atletism din jurul terenului.