Romania B a remizat in Turcia

Apropo.ro / 26.03.2008, 10:36
Echipa nationala B a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul amical disputat impotriva Turciei, marti seara, la Kocaeli.

Echipa nationala B a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul amical disputat, marti seara, la Kocaeli, in compania reprezentativei similare a Turciei, informeaza site-ul oficial al FRF.

Florin Bratu a deschis scorul pentru romania, in minutul 48, iar turcii au reusit sa egaleze in minutul 88, prin Burak Yilmaz.

Romania B: Stanca (’46 Haisan) – Sapunaru (’60 D. Matei), M. Constantin (’46 Canu), Moti, Nesu (’46 Pulhac) – Szekely, Prepelita, N. Grigore (’46 C. Lazar), Ad. Cristea – Goga (’60 E. Jula), Fl. Costea (’46 Fl. Bratu).

Turcia B: Aykut (’68 Tolga) – Ferhat, Erhan, Murat (’46 Caglar), Mehmet Guven (’80 Selcuk) – Ali, Serkan, Kazim (’72 Burhan), Mehmet Eren (’62 Serkan Calik) – Umut (’66 Burak Yilmaz), Hasan Kabze.

Arbitrii partidei au fost: Huseyin Gocek la centru, ajutat la cele doua linii de asistentii Bulent Gokcu si Serkan Ok.
Singurul cartonas galben al partidei a fost acordat lui Emil Jula, in minutul 89.

Trimite urari de martisor prin Free Sms!