România, la Campionatul European de gimnastică: 2 medalii de aur, 5 de argint și 2 de bronz!

De: Dragos Tanase / 19.05.2014, 09:30
România a încheiat, duminică, participarea la Campionatul European de gimnastică feminină, junioare și senioare, de la Sofia, Bulgaria, cu un bilanț de nouă medalii, din care două de aur, cinci de argint și două de bronz, obiectivul fiind de câștigare a trei-patru medalii.

Larisa Iordache este singura gimnastă care și-a trecut în cont două medalii de aur la Europenele din 2014, aur cu echipa și la sol, fiind aproape și de prima treaptă a podiumului la bârnă, finală în care a fost favorită, dar a cucerit medalia de argint.

Vezi bilanțul României, la senioare și junioare, la Campionatul European, pe Mediafax.ro