Ronaldo, primul gol pentru Real (VIDEO)

Apropo.ro / 30.07.2009, 09:06
Cristiano Ronaldo a marcat, pe stadionul Santiago Bernabeu, primul sau gol pentru Real Madrid, scrie EVZ.

Real Madrid reusit sa castige, scor 4-2, partida cu ecuadorienii de la LDU Quito, contand pentru competitia amicala, Cupa Pacii. In urma victoriei, Real Madrid s-a calificat in semifinale, unde va intalni echipa italiana Juventus Torino.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul, la cinci minute dupa pauza, din lovitura de pedeapsa, iar Esteban Granero, Cristoph Metzelder si Alvaro Negredo au reusit si ei sa puncteze cate o data pentru madrileni, care au reusit sa castige partida cu incomoda grupare ecuadoriana.

Primul gol al lui Ronaldo la Real Madrid de pe tare.ro

Mai multe detalii despre primul gol al lui Ronaldo in tricoul Realului, pe SportLaMinut.ro

Sursa foto: MediafaxFoto