Sapunaru, titular la Porto (Prosport)

Apropo.ro / 25.02.2009, 07:41
Cristian Sapunaru a fost titular in meciul dintre Atletico Madrid si FC Porto incheiat la egalitate, scor 2-2, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, scrie Prosport.

Cristian Sapunaru a fost titular in meciul dintre Atletico Madrid si FC Porto incheiat la egalitate, scor 2-2, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Ex-rapidistul a jucat pe postul sau obisnuit de fundas dreapta. Acesta a primit un cartonas galben in minutul 28, iar in minutul 79 a fost inlocuit cu Pedro Emanuel.

Golurile au fost inscrise de Maxi Rodriguez (‘3) si Forlan (’45+2) pentru Atletico, in timp ce, pentru portughezi, Lisandro (foto jos, primul din dreapta) a marcat o ‘dubla’ (’22, ’72). Returul este programat peste doua saptamani, pe 11 martie, la Porto.