Vanessa Mae, pe numele real Vanessa Vanakorn, a terminat traseul, în primul tur la schi alpin feminin de la Soci, în timpul de 1 minut 44,86 de secunde reușind astfel să se claseze pe locul 74. Rezultatul nu este atât de rău având în vedere că traseul a fost unul dificil și că 16 sportive nu au reușit să mai ajungă la linia de sosire.
Horoscop 2014 – Vezi ce prevăd astrele pentru zodia ta în 2014!
În etapa de marți, Vanessa a reușit să obțină locul 67. Ea este prima schioare din istoria țării sale care a participat la o probă de schi la Olimpiadă.
:format(webp):quality(100)/https%3A%2F%2Fwww.apropotv.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2Fmedia%2F7087%2F12112910%2F2-92-afp-mediafax-foto-eth.jpg)
„A fost interesant. Am avut doar șase luni la dispoziție ca să mă antrenez, dar sunt fericită că am terminat cursa și nu m-am pierdut pe drum ca alte participante”, declară Vanessa.
Violonista Vanessa Mae este o mare pasionată de schi. Din nefericire părinții nu au încurajat-o să facă acest sport de mică din pricina riscurilor, astfel că au îndrumat-o către muzică.