Corida spaniola, mai tare decat vodka ruseasca

Apropo.ro / 11.06.2008, 09:33
Nationala Spaniei a castigat, cu scorul de 4-1 (2-0), partida disputa impotriva selectionatei Rusiei, in primul meci al grupei D.

Nationala Spaniei a castigat, cu scorul de 4-1 (2-0), partida disputata impotriva selectionatei Rusiei, in primul meci al grupei D de la Campionatul European de fotbal.

Atacantul Valenciei, David Villa, a fost vedeta partidei reusind sa inscrie trei goluri si devenind pentru moment, golgeterul Euro 2008.

Viila a deschis scorul pentru Spania in minutul 20, cand a marcat dupa o pasa de la Fernando Torres.

Acelasi atacant a marcat din nou, in minutul 40, dintr-o pasa primita de la mijlocasul Barcelonei, Andres Iniesta.

Villa a reusit hattrick-ul in minutul 75, cand Fabregas l-a deschis excelent pe varful spaniol, iar portarul Akinfeev nu a mai avut nicio sansa la sutul trimis de acesta.

Roman Pavliucenko a marcat golul de onoare pentru Rusia in minutul 86, cand a reluat cu capul din sapte metri la un corner executat de Zirianov.

Cesc Fabregas a marit din nou diferenta la trei goluri in minutul 90+1, cand a profitat de faptul ca portarul rus Akinfeev a respins in fata o minge sutata de Xavi.

Imagine: Mediafax Foto