Steaua Bucuresti – Celje: 3-0

Apropo.ro / 01.07.2009, 21:33
Steaua Bucuresti - Celje: 3-0
Steaua a invins pe Celje cu 3-0, in primul amical al erei Bergodi, scrie Prosport.

Avand in vedere apropierea primului meci oficial, contra ungurilor de la Ujpest, Cristiano Bergodi a declarat ca nu-l intereseaza rezultatele din amicale pentru ca vrea neaparat sa-si implementeze ideile de joc si sa-i vada la lucru pe toti jucatorii.

Echipa de start a Stelei:

Tatarusanu – Golanski, Goian, Ghionea, Marin – Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii – Stancu, Kapetanos.

Rezerve:  Lungu, Zapata, Rada, Ninu, Tudose, Filip, Baciu, Nicolita, Ionescu, Rusu, Onicas, Surdu.

In minutul 48, Romeo Surdu deschide scorul. Scapat singur, a trimis o "scarita" peste portar, dupa ce a driblat un adversar.

Trei minute mai tarziu, Andrei Ionescu majoreaza diferenta, printr-un sut magistral de la 16 metri.

In minutul 56, Surdu inscrie din penalty si reuseste dubla, cu o "scarita" de efect peste portar.

Scor final: 3-0.

Sursa foto: Prosport