Steaua BUCUResti, umilita in Ghencea! (Prosport)

Apropo.ro / 05.12.2008, 16:14
Selectionata divizionara a Romaniei antrenata de Victor Piturca a invins Steaua intr-un meci amical, scrie Prosport.

SteauaRomania "A" 1-4. Au marcat: Arthuro (29) pentru Steaua, respectiv G. Bucur (48, 51, 75), Bicfalvi (65), pentru selectionata Romaniei.

Asa cum anuntase, Dorinel Munteanu a stat in prima repriza pe banca de rezerve a Stelei, iar dupa pauza, a intrat pe gazon cu numarul 40, egal cu varsta sa.

Iata cele doua formatii:

STEAUA: Zapata – Baciu, Radoi, Ghionea, P. Marin – Toja, Ov. Petre, Tiago Gomes, Nicolita – Dayro Moreno – Kapetanos
Rezerve: Cernea, Rada, Semedo, Arthuro, Plesan, Stancu, Rusu, Mustata, Filip, Dorinel Munteanu

ROMANIA: Pantilimon – Dananae, Ciuca, Luchin, Latovlevic – Ropotan, Prepelita, Deac, Roman – Goga, Curtean
Rezerve: Tatarusanu, Gaman, Tudose, Tanase, Bicfalvi, Bourceanu, Bucur, Varga

Mai multe detalii despre meciul Steaua-Romania A, pe Prosport.ro.