Steaua – Farul: 1-1

Apropo.ro / 10.04.2009, 22:53
Steaua - Farul: 1-1
Steaua a terminat in genunchi si in huiduielile spectatorilor in fata unei echipe aflate pe 15 in clasament, scrie Prosport.ro.

Steaua e la pamant! A terminat in genunchi si in huiduielile spectatorilor in fata unei echipe aflate pe 15 in clasament.

Fortat de imprejurari, cu accidentati si suspendati in echipa, Lacatus a inceput cu o formula inedita meciul cu Farul.

Meciul a inceput destul de crispat, fara ocazii importante la cele doua porti. Steaua a incercat poarta Farului, dupa centrari venite din benzi, dar reluarile lui B. Stancu, cu capul, din centrul careului, nu au pus serios in pericol poarta lui Curca.

La pauza cele doua echipe intra la egalitate la cabine, iar Lacatus e la un pas de o cearta cu fanii de la tirbuna a II-a, semn ca suporterii ros-albastri au ajuns la limita si nu mai au rabdare nici cu legenda. A doua repriza incepe tot in ritm de old-boys, insa meciul se incinge intre minutele 53 si 55. Mai intai Matel iroseste o ocazie importanta, dupa ce sutul sau din 8 metri este scos senzational de Zapata, apoi Steaua deschide scorul, dupa o faza care nu anunta nimic. Toja suteaza gresit din careu, dar balonul il loveste in picior pe B. Stancu, care se afla in pozitie regulamentara. Varful ros-albastrilor isi face datoria si inscrie din 6 metri, printre picioarele lui Curca, iar Steaua conduce cu 1-0.

Mai multe detalii despre meciul Steaua-Farul, pe Infosport.ro.

Sursa foto: Mediafaxfoto