Steaua-FK Moscova: 2-1 (Prosport)

Apropo.ro / 12.02.2009, 19:05
Echipa lui Marius Lacatus a castigat cu 2-1 prin golurile lui Dayro Moreno si Bogdan Stancu, scrie Prosport.

Prima repriza a meciului amical contra echipei de juniori a celor de FK Moscova a aratat o echipa Steaua lipsita de idei si de organizare a jocului. Desi Steaua a negat ca antrenorul celor de Aalborg ar fi spus ca echipa este dezorganizata, formatia antrenata de Lacatus a aratat foarte slab de la mijloc in sus.

Dovada acestui aspect este faptul ca Steaua si-a creat doar o ocazie clara si aceea a venit ca urmare a asezarii defectuoase a juniorilor rusi, sansa irosita de Szekely.

Desi la inceput pustii celor de FK Moscova au parut timorati de numele adversarului, spre finalul reprizei au inceput sa prinda curaj si au avut o serie de 3-4 cornere consecutive si au avut chiar o mare ocazie de gol, salvata in ultima clipa de So rin Ghionea.