Steaua, invinsa la scor de neprezentare! (Prosport)

Apropo.ro / 26.11.2008, 08:52
Steaua a fost facuta KO in meciul cu Bayern Munchen, scrie Prosport.

In prima parte a jocului, Bayern ar fi putut avea 3-0 inca din primele zece minute. Ribery a facut tot ce a vrut pe partea dreapta a Stelei si intotdeauna i-a servit ideal pe Luca Toni sau Klose.

Dar ratarile nu vor fi niciodata trecute pe tabela. Dupa primul sut pe spatiul portii al ros-albastrilor din minutul 17, Radoi a avut un voleu foarte bun, dar mingea a trecut peste poarta. Ar fi fost si acesta un gol frumos si mai ales important, dar tabela tot inghetata a ramas. A stat asa pana in minutul 57, cand Klose a impins mingea din 6 metri in poarta lui Zapata dupa un atac prelungit al gazdelor. Ce a urmat era de astepat. Stelistii, doar niste jaloane pentru tehnicul Ribery. Iar Bayern a inceput sa faca scor, sa razbune toate ocaziile din prima repriza. A marcat si Toni din plonjon, apoi din nou Klose, ultimul inscriind la capatul unei faze superbe create de Ribery. Francezul a fost aseara genial, magnific, imposibil de oprit, profesor pentru ucenicii de la Steaua.

Mai multe detalii despre meciul Bayern Munchen-Steaua, pe Prosport.ro.