Steaua la cel de-al 12-lea meci fara victorie!

Apropo.ro / 22.11.2008, 00:30
Meciul Universitatea Craiova-Steaua s-a terminat 0-0, si ii trimite pe olteni pe locul 3 in clasamentul Ligii 1.

Steaua a fost incurajata la Craiova de doar patru suporteri. Acestia au venit cu un banner dedicat conducerii Stelei si celor de la LPF, pe care scria: "Restul sunt la TV, acolo unde ne vreti!“.

In minutul 10, Antonio Semedo a ratat o ocazie imensa, singur cu poarta goala.
Peste cateva minute Woobay a fost atins de Ghoinea in careul de 16m, dar fotbalistul din Sierra Leone a amplificat caderea, ceea ce i-a adus un cartonas galben in schimbul unei lovituri de la 11m.

Mirel Radoi a fost de departe cel mai bun jucator al Stelei. In minutul 50, Radoi a fost la cativa milimetri sa reuseasca golul campionatului, cand a sutat de la mijlocul terenului, iar Bornescu a respins balonul cu mare greutate, in transversala.

Steaua a reclamat o lovitura de la 11m in minutul 85, la actiunea lui Szekely, dar arbitrul Tudor a considerat ca si jucatorul stelist a faultat si el in timpul actiunii.