Steaua – Otelul: 2-1! Rezultatele din etapa a noua a Ligii I

De: Pandaru Alin Daniel / 03.10.2011, 10:02
Steaua - Otelul: 2-1! Rezultatele din etapa a noua a Ligii I
Formatia Steaua Bucuresti a reusit sa invinga aseara, la Buzau, scor 2-1, campioana Romaniei, Otelul Galati, intorcand rezultatul de 0-1 din prima repriza.

Golurile au fost inscrise de Nikolici ’61 (penalti) si Florin Costea ’90+3 pentru Steaua, respectiv Punosevaci ’15 pentru Otelul.

0-1: Punosevaci a deviat mingea in poarta, in minutul 15, dupa un sut al lui Viglianti, de la marginea careului.

1-1: Centralul Alexandru Tudor a acordat penalti pentru Steaua, in minutul 61, dupa ce Tanase a cazut in careul galatenilor, tinut de tricou de Skubici. Lovitura de la 11 metri a fost transformata de Nikolici.

2-1: Florin Costea a stabilit scorul final al partidei, cu un sut din aproximativ 8 metri, dupa o centrare a lui Nikolici.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, vineri, sambata si duminica, in etapa a IX-a a Ligii I:

Vineri

Astra Ploiesti – Sportul Studentesc 2-2

Au marcat: N’Doye ‘7 (penalti), C. Matei ’64 / Curelea ‘3, Ghinga ’40

FCM Targu Mures – Pandurii Targu Jiu 3-3

A marcat: Iencsi ’44, Cavalli ’81, Subotici ’90+3 / Vranjes ’58, Cardoso ’63, Voiculet ’89

Sambata

Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj 2-5

Au marcat: Bud ’34, Hoban ’90+1 / Ad. Cristea ‘4, ’13, ’76, Marinescu ’19, Tony ’63

Dinamo Bucuresti – Concordia Chiajna 2-0

A marcat: Danciulescu ’40, Bakaj ’90+2