Steaua – Rapid: 0-0! Clasamentul Ligii I dupa 11 etape

De: Pandaru Alin Daniel / 25.10.2011, 11:37
Steaua - Rapid: 0-0! Clasamentul Ligii I dupa 11 etape
Steaua si Rapid au remizat aseara, scor 0-0, in primul derby disputat pe National Arena, intr-un meci din cadrul etapei a 11-a a Ligii I.

Chiar daca nu s-a marcat, meciul s-a remarcat prin cele 3 eliminari dictate de arbitrul Alexandru Tudor, doua pentru rapidisti si una pentru stelisti.

In minutul 66, arbitrul Alexandru Tudor i-a eliminat pe Andrei Prepelita de la Steaua si Dan Alexa de la Rapid.

Mijlocasul stelist a avut o intrare periculoasa asupra portarului Coman, Alexa s-a repezit cu mainile in gatul lui Prepelita cerandu-i socoteala pentru atacul sau, iar acesta a ripostat rupandu-i tricoul rapidistului. In incident s-au implicat si ceilalti jucatori iscandu-se o bataie generala in care fotbalistii si-au impartit reciproc pumni si picioare. Meciul a fost oprit aproximativ cinci minute si din cauza accidentarii lui Coman, care a primit ingrijiri medicale la bratul stang, dar nu a mai putut continua jocul, fiind inlocuit cu Straton.

Fundasul rapidist Ezequias Tavares a fost eliminat in minutul 75, dupa ce l-a calcat pe glezna pe stelistul Tiberiu Balan. Cei prezenti pe banca rapidistilor au protestat vehement la adresa arbitrului de rezerva Radu Petrescu, cel care i-a semnalizat lui Tudor intrarea dura a lui Ezequias.

In celalalt meci disputat ieri in Liga I, Astra Ploiesti a invins FC Vaslui cu scorul de 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Tiganusu, in minutul 87.

Vezi rezultatele inregistrate in partidele de vineri, sambata si duminica in etapa a 11-a a Ligii I.