Steaua – Rapid, meci suspendat (VIDEO)

Apropo.ro / 20.03.2008, 22:29
Steaua - Rapid, meci suspendat (VIDEO)
Meciul Steaua-Rapid a fost intrerupt in minutul 74 dupa ce arbitrul Alexandru Deaconu a fost lovit cu un obiect aruncat de suporteri.

Derbiul Rapid – Steaua a fost intrerupt in minutul 74 dupa ce arbitrul a fost lovit cu un obiect din tribuna. Dupa un anunt in care suporterii au fost anuntati ca meciul se va opri daca se mai arunca cu obiecte, arbitrul a fost la un pas de a fi ranit de un alt lucru aruncat inspre el.

Dupa cateva minute de discutii cu observatorul Valentin Alexandru si dupa discutii cu oficialii celor doua echipe, arbitrul Alexandru Deaconu a decis intreruperea partidei, la scorul de 1-0 pentru Rapid.

Echipa Steaua a parasit terenul, in timp ce jucatorii rapidisti s-au certat cu arbitrul.

Oficialii rapidisti au incercat sa-l opreasca pe Deaconu sa iasa de pe teren.

Deaconu a plecat la vestiare sub escorta stewarzilor si Sapunaru – rapidistul care a marcat in minutul 68 – a tinut sa arate gesturi obscene galeriei inainte de iesirea de pe teren.

Astfel, Rapid risca sa piarda meciul la masa verde, cu scorul 0-3, si risca si o suspendare de pana la zece etape plus o amenda de peste 100.000 de lei pentru incidentele petrecute pe gazon.