Steaua – Spartak Trnava, scor 0-1 și SC Heerenveen – Rapid, scor 4-0

De: Marian Andrei / 03.08.2012, 09:00
Steaua - Spartak Trnava, scor 0-1 și SC Heerenveen - Rapid, scor 4-0
Echipele românești care au jucat aseară în prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Europa au pierdut, șansele de calificare în turul următor fiind serios diminuate.

Formația Steaua București a pierdut cu scorul de 0-1 partida disputată pe Arena Națională cu echipa slovacă Spartak Trnava.

La meci au asistat 23.474 de spectatori, dintre care circa 200 de fani ai formației slovace. Golul a fost înscris în minutul 5 de Mikovici, care a trimis în poartă o minge respinsă în față de Tătărușanu. În minutul 81 Tănase a fost eliminat după ce  a lovit un adversar cu cotul în momentul când jocul era oprit.

Rapid București a pierdut, cu scorul de 4-0 (1-0),t meciul disputat în deplasare cu echipa olandeză SC Heerenveen.

Au marcat: Djuricici în minutele 9 și 64, De Roon în minutul 69 și Fazli, în minutul 89.