Timisoara n-a mai pierdut de doi ani cu Steaua! (GSP)

Apropo.ro / 13.11.2008, 14:57
Steaua si Poli Timisoara se vor confrunta sambata seara in derby-ul etapei a XV-a in Liga 1, scrie GSP.

Steaua si Poli Timisoara se vor confrunta simbata seara in derby-ul etapei a XV-a in Liga 1, iar statisticile ne ofera citeva informatii foarte interesante inainte de acest joc.

Dorinel Munteanu, tehnicianul Stelei, a cistigat in primavara ultimul duel direct cu Dusan Uhrin, scor 3-0, pe vremea cind "Neamtul" antrena pe FC Vaslui. In acea partida, Dorinel l-a executat practic pe Dusan Uhrin intr-o singura repriza, scorul final fiind stabilit inca din primele 45 de minute (goluri: ‘2 Andronic, ‘9 Zmeu, ’42 pen Ljubinkovici).  In 2007 insa, cehul l-a invins acasa pe Dorinel Munteanu in meciul Poli Timisoara – FC Vaslui, scor 2-1.