Trombetta e optimist si crede in calificare (Prosport)

Apropo.ro / 05.11.2008, 10:00
Prosport: CFR-ul mai are sanse de calificare in primavara, chiar daca urmeaza meciurile cu favoritele grupei.

Trombetta afirma ca CFR-ul mai are sanse de calificare in primavara europeana, chiar daca urmeaza meciurile cu favoritele grupei. „Tocmai cu ele am luat puncte!”, spune italianul.

Din nou infrangere cu Bordeaux
Am pierdut un meci foarte important in seara asta, un meci pe care nu trebuia sa-l pierdem. Dar, una peste alta, n-am facut un meci rau deloc. Eu zic ca, daca intram la pauza cu 1-1, atunci altul era rezultatul final.

De ce spuneti asta?
Pentru ca, in afara de cele doua goluri din faze fixe, Bordeaux a mai avut doua ocazii. Una in ultimele cinci minute, cealalta in prelungiri. E frustrant sa pierzi un meci in felul asta.

Mai sunt sanse la calificare, avand in vedere ca ultimele doua meciuri sunt chiar cu favoritele grupei?
Sa nu uitam ca noi ne-am facut punctele tocmai cu Roma si cu Chelsea! Si sa nu credeti cumva ca Bordeaux e mai slaba decat Roma sau Cheslea. E vicecampioana Frantei.

Citeste ce a mai declarat Trombetta referitor la sansele de calificare in primavara europeana, pe Prosport.ro.