„U” Craiova – Gaz Metan Medias: 2-0

Apropo.ro / 06.05.2009, 21:11
Universitatea Craiova s-a impus in fata echipei Gaz Metan Medias, cu scorul de 2-0, scrie Mediafax.

Formatia Universitatea Craiova s-a impus, miercuri, in fata echipei Gaz Metan Medias, cu scorul de 2-0 (1-0), intr-o partida disputata pe teren proproiu, in etapa a XXIX-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Florin Costea ’38, Dina ’69

In minutul 38, Woobay a executat o lovitura libera de pe partea dreapta, Valerica Gaman a prelungit balonul pe spate pana in marginea careului de sase metri de unde Florin Costea a reluat, cu capul, la coltul scurt, pe sub Vatca.

Gazdele au majorat diferenta in minutul 69, cand Mihai Dina a reluat, cu capul, la coltulul lung, un balon centrat de Gangioveanu de pe partea dreapta, mingea lovind radacina stalpului din dreapta al portii. Mai multi jucatori au protestat pentru validarea golului, pentru ca, in opinia lor, mingea nu a trecut cu toata circumferinta de linia portii.

Mai multe detalii despre meciul Universitatea Craiova-Gaz Metan Medias, pe Sportlaminut.ro

Sursa foto: MediafaxFoto