Unirea Urziceni – CFR: 1-1

Apropo.ro / 10.05.2009, 22:47
Unirea Urziceni - CFR: 1-1
Mara a deschis scorul in minutul 4, dupa centrarea lui Pereira, iar De Sousa si-a introdus mingea in propria poarta.

CFR-ul incepe in forta partida de la Urziceni, inca din primele minute ale partidei reusind sa marcheze prin fostul atacant al Unirii, Bogdan Mara, care nu s-a bucurat exuberant la golul reusit., scrie Prosport.

Partida a inceput practic de la 0-1 pentru CFR, trupa lui Dan Petrescu fiind nevoita sa nu mai practie acel joc prudent din partidele anterioare.

Replica Urziceniului nu se lasa asteptata, jocul prudent al trupei lui Dan Petrescu dand roade. Astfel in minutul 14 Galiassi marcheaza in proprie poarta dupa o lovitura libera executata inselator de Brandan.

Ritmul reprizei a doua a fost destul de alert, dar sarac in faze de poarta. CFR-ul a dominat, iar Unirea s-a rezumat la jocul pe contraatac, fara a avea vreo ocazie clara de gol.

Sursa foto: MediafaxFoto