UPDATE: Studentii au scos Steaua din Cupa Romaniei!

Apropo.ro / 14.10.2008, 19:35
Sportul Studentesc a eliminat Steaua din Cupa Romaniei, dupa ce s-au impus cu scorul de 2-0. Vezi rezultatele complete!

Sportul Studentesc a reusit sa elimine Steaua din Cupa Romaniei, dupa ce s-a impus cu 2-0, intr-un meci disputat la Urziceni.

Vicecampioana s-a inclinat in fata Sportului, echipa din esalonul secund, dupa ce a primit doua goluri in cea de-a doua repriza

Eterna rivala a Stelei, Dinamo, s-a calificat mai departe dupa un meci neasteptat de dificil contra celor de la FCM Targu-Mures, partida in care au revenit de la 0-1.

Dar cel mai palpitant duel al zilei a fost cel dintre campioana CFR si Universitatea Cluj, partida decisa la penalty-uri, dupa un spectaculos 3-3 in minutele regulamentare.

Iata rezultatele complete inregistrate in partidele disputate marti in Cupa Romaniei:

Universitatea Cluj – CFR Cluj: 3-3 (13-14, dupa penalty-uri)

FC Botosani – Gloria Buzau: 0-0 (4-3, dupa penalty-uri)

Tricolorul Breaza – Otelul Galati: 1-2

CSM Valcea – CS Otopeni: 0-1

CSM Ploiesti – Universitatea Craiova: 1-3

FCM Tg. Mures – Dinamo: 1-2

Sportul Studentesc – Steaua: 2-0

CFR Cluj II – FC Timisoara 0-1