Zapata a ingropat Steaua la Galati

Apropo.ro / 17.10.2008, 17:18
Steaua a pierdut, cu scorul de 2-0, meciul disputat la Galati impotriva Otelului, in etapa 11 din Liga I.

Steaua a pierdut, cu scorul de 2-0, meciul disputat la Galati impotriva Otelului, partida ce a contat pentru etapa a-XI-a a Ligii I.

Aceasta este a doua infrangere consecutiva, intr-un interval de trei zile, pentru ros-albastri care nu au trecut inca peste socul eliminarii din Cupa Romaniei, in fata Sportului Studentesc.

Golurile galatenilor au fost marcate in urma unor gafe comise de goalkeper-ului Stelei, Robinson Zapata.

Pena a deschis scorul in minutul 23, in urma unui sut din unghi din marginea careului de 16 metri, mingea merge pe coltul scurt, Zapata este neatent, balonul se scurge in plasa portii.

Galatenii au decis definitiv soarta partidei in minutul 82, Pena suteaza slab de la 22 de metri, Zapata respinge balonul in fata, iar Tanasa indeplineste o simpla formalitate, impingand balonul in poarta.

Galatenii s-au impus deoarce au exploatat la maxim ocaziile avute, in timp ce elevii lui Lacatus au ratat cateva ocazii rarisime.

Cum comentezi perioada neagra pe care o traverseaza Steaua in ultima perioada?

Imagine: Mediafax Foto