Pardo a tras Rapidul pe linie moarta la Timisoara

Apropo.ro / 01.09.2008, 09:38
FC Timisoara a invins, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Rapid, intr-un meci din etapa a VI-a a Ligii I.

FC Timisoara a invins, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Rapid, intr-un meci din etapa a VI-a a Ligii I, desi echipa banateana a evoluat peste 30 de minute in inferioritate numerica.

Echipa de pe Bega a ramas in inferioritate numerica in minutul 62, cand Sreten Sretenovici a primit direct cartonasul rosu, dupa ce l-a lovit in figura pe Costin Lazar, la un duel aerian.

Timisorenii au inscris golul victoriei in minutul 86, prin Dejan Rusici. La un corner de pe stanga, portarul rapidist Urko Pardo a iesit gresit pe centrare, a scapat mingea la picioarele lui Rusici, iar atacantul sloven a inscris de la sase metri.

FC Timisoara: 29. Pantilimon – 30. Badoi, 16. Luchin, 13. Sretenovici, 25. Milhazes – 31. Agunbiade (11. Arm. Karamyan ’79), 5. Alexa, 27. Magera, 10. Art. Karamyan (7. St. Stancu ’58) – 19. Rusici, 21. Goga (9. Parks ’82).
Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Rapid: 78. Urko Pardo – 24. Maftei, 3. Fernandes, 23. M. Constantin, 14. Perja – 15. C. Lazar, 4. J. P. Andrade (16. Herea ’61) – 10. Julio Cesar, 87. Pitbull, 7. Cesinha (30. Spadacio ’46) – 21. Djalovici (11. Boya ’79).
Antrenor: Jose Peseiro.

CONCURS: Castiga invitatii la Premiera saptamanii de la CinemaPro!

Echipa Dinamo Bucuresti a invins, ieri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Universitatea Craiova, intr-un meci din etapa a VI-a a Ligii I.

Andone a fost tras pe

Andone a fost tras pe "linie moarta", la Cluj

Tehnicianul Ioan Andone a fost demis din functia de antrenor principal al formatiei CFR Cluj, sustin surse din cadrul clubului ardelean, iar locul sau ar putea fi luat de…

Piturca face modificari in componenta lotului

Victor Piturca a renuntat pentru partidele cu Lituania si Insulele Faroe la jucatoriii Cristian Chivu si Florentin Petre, chemandu-l la lot pe mijlocasul Mihaita Nesu.

UPDATE: Comenteaza sansele romanilor in primul tur al Cupei UEFA!

Update: Vezi aici toate meciurile din turul intai al Cupei UEFA, stabilite in urma tragerii la sorti ce a avut loc, astazi, la Monte Carlo.